• Wyprzedaż!
  • -30%
  • Obecnie brak na stanie
Mate Sesja
search
  • Mate Sesja

Mate Sesja

17,40 zł
12,18 zł Zniżka 30%
Brutto

Mocno pobudzająca mieszanka kwiatów, owoców i Mate Green. Egzotycznej nuty nadaje papaja, ananas oraz mango. Doprawione dzikim szafranem, porzeczką oraz truskawką. Kompozycja stawia na nogi już po pierwszym łyku. 

Waga: 100g
Ilość
Obecnie brak na stanie

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Pochodzenie:

Dawno temu właściwości ostrokrzewu docenili Indianie z plemienia Guarani, którzy żuli liście i pijali napar, by zmniejszyć uczucie głodu i zwalczyć stres oraz zmęczenie. Yerba w języku hiszpańskim oznacza trawę, natomiast z języka Indian Keczua pochodzi słowo mate - czyli tykwa. Jest to roślina z rodziny dyniowatych, której wydrążony suchy owoc służy jako naczynie, z którego pity jest napar. Wokół jej picia zwłaszcza w Ameryce Południowej wytworzyła się swoista ceremonia.  Trunek  nazywany jest „naparem przyjaźni”. Z kulturoznawczego punktu widzenia na stałe weszła do menu budującego relacje międzyludzkie: podawana wszystkim zasiadającym przy stole/ognisku z jednego naczynia - jednoczy zgromadzonych, sprzyja nawiązywaniu rozmów i zacieśnianiu więzi. 

 Sposób parzenia:

- ilość suszuw zależności od preferencji  ¼ do ¾ wysokości naczynia zalać wodą o tem. max. 70 stopni. Woda nie może być przegotowana. Odczekać 10-15 min. i przystąpić do degustacji.

Yerba mate można także zalać zimną wodą, jest idealnym rozwiązaniem na upalne dni, nazywana jest wtedy terere. Można ją parzyć 3-4 razy bez utraty smaku i właściwości, w zależności od ilości suszu.

Skład:

 Mate Green, hibiskus, mango kandyz. ananas, papaja, truskawka liofilizat, dziki szafran, porzeczka liofilizat, aromat.

Opis

Porcja
¼ do ¾ celabase
Temperatura
70˚C
Czas
10-15 min.
Nowy

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.